Suomi
Liikunta

Urheilulaijit ja -seurat

Laukojat -75

https://www.facebook.com/Laukojat-75-ry-695605810636197/

Hitsaajankuja 3, 23500 Uki
sihteeri: Marko Oikarinen
puh. 040 756 4922
marko.oikarinen@uusikaupunki.fi

Pj Keijo Turkki
puh. 040 556 6777
kkturkki@gmail.com

Uudenkaupungin Golfklubi ry

www.ugk.fi
ugk@ugk.fi

Välskärintie 2 H, 23500 Uki

Toiminnanjohtaja puh. 044 041 3060

Wasaborgin Hevosurheilijat ry

www.wasaborgintalli.fi/wasaborgin-hevosurheilijat
wasaborgin.talli@luukku.com 

Laura Rinne
puh. 044 585 9234

Uudenkaupungin Ratsastajat ry

https://uudenkaupungin-ratsastajat.webnode.fi/
uudenkaupunginratsastajat@gmail.com


Johanna Valmunen
puh. 040 865 6080
johhku-@hotmail.com

Vakka-Suomen Hippos ry

Kristiina Sura
puh. 041 543 7664
kristiina.sura@netti.fi

Uudenkaupungin Pallokerho ry

www.fcupk.fi

Visa Mikkola
puh. 040 525 3698
visa.mikkola@lailanet.fi

Jää-Kotkat ry

www.jaakotkat.fi

Koulupolku 1, 23500 Uki

Tommi Sarkki
puh. 040 079 0416
puheenjohtaja@jaakotkat.fi
 

Vakka-Suomen taitoluistelijat ry

www.vstl.yhdistysavain.fi

Milla-Riikka Aaltonen
puh. 044 088 8895
vstaitoluistelijat@gmail.com

Uudenkaupungin Keilailuliitto ry

U. Andersson

UU-Korihait ry

www.korihait.fi
korihait@korihait.fi

Pj Johanna Kutila
puh. 044 540 8734
johanna.kutila@korihait.fi

Vakka-Suomen Latu ry

https://vakkasuomenlatu.suomenlatu.org/

Juhani Viholainen
puh. 041 462 5677
viholainenjuhani@gmail.com
 

Lokalahden Leisku

Pj Seppo Laine
seppo.laine60@gmail.com

Pyhämaan Pyry

Juha Johtela
puh. 050 078 7866
juha.johtela2@gmail.com
 

Vakka-Suomen Selkäyhdistys ry

Pj Marjatta Hellsten 
puh. 050 3426950
hellsten.marjatta@gmail.com

Ukin Tikka/UT-sulkkis

https://sites.google.com/site/ukintikka/

Mauri Hellsten
puh. 044 208 1551
mauri.hellsten@gmail.com

Uudenkaupungin Roima ry

www.tennisroima.fi

Tennis-Roima
Juha Hepojoki
puh. 040 841 8200
info@tennisroima.fi

Uudenkaupungin Moottoripyöräkerho ry

Pj Katja Laurinen
puh. 050 464 2445
puheenjohtaja@ukimp.fi

Uudenkaupungin Purjehdusseura ry

Seppo Ylä-Himanka
puh. 0400 790432
seppo.yla.himanka@gmail.com

Uudenkaupungin Työväen Moottoriveneseura ry

www.utmvs.fi
utmvsry@gmail.com

Pekka Leino
puh. 0400 388 766

Kalannin Pallo -65 ry

www.kalanninpallo.net

Sami Virtanen
puh. 050 343 1003
samivirtanen17@gmail.com

Uudenkaupungin Salibandy ry

www.uudenkaupunginsalibandy.fi

Pj Anu Laihi
puh. 041 449 9774
anu.laihi@gmail.com

Sihteeri: Taru Salo
puh. 050 468 3622
salo.taru@gmail.com

Vakka-Rasti ry

www.vakka-rasti.fi
vakkarasti@gmail.com

Pj Heli Jalava
puh. 050 518 7524
heli.jalava@outlook.com

Sihteeri: Pirjo Nousiainen
puh. 0400 865 288
pirjo.nousiainen@lahitapiola.fi 

Uudenkaupungin Sinmoo Hap Ki Do ry

Veli-Matti Uusikartano
veli-matti@hapkido.fi

Uudenkaupungin Taekwondo ry

Tapani Levanen
tapani.levanen@windowslive.com

Waseda-Club ry

Uudenkaupungin judoseura
www.wasedaclub.fi

Marko Hiltunen
puh. 050 543 4307
marko.hiltunen@wasedaclub.fi

Uinti-Vakka

http://uintivakka.fi/

Anne Sjöblom
puh. 040 586 1263
anne.c.sjoblom@gmail.com
 

Vakka-Suomen Urheilusukeltajat ry

www.vsus.fi

Arto Gustafsson
puh. 044 3312303
arto.a.gustafsson@gmail.com

Sihteeri: Anne Järvinen
puh. 044 977 5612
amhjarvinen@gmail.com

Kalannin Naisvoimistelijat ry

http://kalanninnaisvoimistelijat.sporttisaitti.com

Johanna Harikkala-Nurmi
puh. 050 564 3374
jharikkala@hotmail.com

Sihteeri: Anna Suikkanen
puh. 040 558 3033
annapaasio@hotmail.com

Kalannin Vankka

http://www.kalanninvankka.fi/

Maria Uussaari
puh. 040 866 8564
maria.uussaari@gmail.com

Sihteeri: Kati Saarinen
puh. 040 738 9938
kati.saarinen77@gmail.com

Uudenkaupungin Kenttäkarhut ry

www.uudenkaupunginkenttakarhut.fi

Sinikka Kontu
puh. 044 742 7011
sinikka.kontu@vahterus.com

Kalannin Kisa ry

Tarja Tauren
tarja.tauren@gmail.com

LIIKUNTAPALVELUJEN AVUSTUKSET

Liikuntatoiminnan tukemiseksi myönnetään uusikaupunkilaisille ja alueella toimiville seuroille vuosittain perusavustusta ja kohdeavustusta liikuntapalvelujen määrärahoista näiden jakoperusteiden mukaisesti.

Tästä linkistä pääset Avustukset -sivulle.
 

Avustusasioissa liikuntapalvelujen yhteyshenkilö:

Liikuntapalvelujen vastaava
Heidi Vuori
puh. 050 552 5432
heidi.vuori@uusikaupunki.fi